DONICE LED

0,00 zł
Strona głównaPytania i odpowiedzi
Donica podświetlana Grande 75 cm | LED RGB + pilot
Netto: 1 341,88 zł
Brutto: 1 650,51 zł
Donica podświetlana Grande 75 cm | światło zimne
Netto: 1 250,89 zł
Brutto: 1 538,59 zł
Donica podświetlana Grande 75 cm | światło ciepłe
Netto: 1 250,89 zł
Brutto: 1 538,59 zł
Donica Grande 75 cm | klasyczna terakota
Netto: 738,70 zł
Brutto: 908,60 zł
Donica Grande 75 cm | ciemny marmurek
Netto: 738,70 zł
Brutto: 908,60 zł
Donica Grande 75 cm | jasny marmurek
Netto: 738,70 zł
Brutto: 908,60 zł
Donica Grande 75 cm | stylowy antracyt
Netto: 738,70 zł
Brutto: 908,60 zł
Donica Grande 75 cm | soczysta limonka
Netto: 738,70 zł
Brutto: 908,60 zł
Donica Grande 75 cm | rubinowa czerwień
Netto: 738,70 zł
Brutto: 908,60 zł
Donica Grande 75 cm | krystaliczna biel
Netto: 738,70 zł
Brutto: 908,60 zł
Pytania i odpowiedzi

Dział ten powstał z myślą o udzielaniu szybkich odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Aby nie narażać Was na oczekiwanie, poniżej zamieściliśmy zestaw najbardziej istotnych informacji o produktach oferowanych w naszym e-sklepie. Stale rozbudowujemy zawartość tego działu, także jeśli Twoim zdaniem brakuje jakiegoś ważnego pytania lub odpowiedź jest za mało wyczerpująca, daj nam znać! Oczywiście zachęcamy do kontaktu bezpośredniego. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania telefonicznie, drogą mailową lub poprzez formularz kontaktowy dostępny w zakładce Kontakt.

Przed zakupem: Co warto wiedzieć o produktach?

 

Tworzywo polietylenowe - estetyczne i funkcjonalne

Polietylen (PE) jest tworzywem przyjaznym środowisku, wysoce trwałym, ale i estetycznym. Donice z polietylenu od lat można spotkać w domach, ogrodach i na tarasach naszych zachodnich sąsiadów w Niemczech, Hiszpanii, czy we Włoszech. Zastosowanie polietylenu sprawia, że asortyment oferowany w e-sklepie Decolovin jest odporny na najcięższe warunki atmosferyczne – mrozy, opady oraz szkodliwe promieniowanie UV. Ponadto produkty wykonane z tego materiału są stosunkowo lekkie, co ułatwia ich przemieszczanie. Dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, nasze donice znajdują z powodzeniem zastosowanie zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej.

Czym jest wewnętrzna półka?

Wewnętrzna półka (nazywana również "podwójnym dnem" lub "wkładką"), znajduje się na ok. 2/3 wysokości donicy. Rozwiązanie to umożliwia bezpośrednie posadzenie rośliny lub umieszczenie jej wraz z doniczką wewnątrz donicy. Opcję z wewnętrzną półką polecamy szczególnie dla mniejszych roślin, co wyeliminuje potrzebę stosowania dodatkowych wypełnień w donicy. Dla dużych roślin sugerujemy wybór modeli bez wewnętrznej półki, które dzięki użyciu dociążenia będą bardziej stabilne i znajdą zastosowanie na otwartych przestrzeniach podatnych na silne podmuchy wiatru.
 

Dlaczego powinniśmy wskazać przeznaczenie użytkowania produktów w serii Light Collection?

Stosujemy dwa rodzaje przewodów dla donic w wersji light (świecących). Produkty przeznaczone do wnętrz posiadają biały kabel z włącznikiem umożliwiającym ekspresowe włączenie i wyłączenie podświetlenia. Z kolei produkty użytkowane na zewnątrz wyposażono w przewód koloru czarnego (bez przełącznika) z odpowiednim IP, dzięki czemu możemy je bezpiecznie użytkować na co dzień w otwartej, niezadaszonej przestrzeni.
 

Opcja RGB w produktach podświetlanych

Donice podświetlane w wariancie z żarówką LED RGB (sterowane za pomocą pilota), posiadają unikalną możliwość ustawienia jednego z szesnastu dostępnych kolorów. Wszystkie produkty wyposażono w standardowe oprawy pod gwint E27. Oferujemy do wyboru dwa warianty produktów: z przewodem odpornym na warunki atmosferyczne albo z zainstalowanym przełącznikiem (do wnętrz).

Użytkowanie produktów: Praktyczne rady i wskazówki…

 

Donice umiejscowione w wietrznych miejscach

Polecamy stawianie donic w miejscach wolnych od silnych podmuchów wiatru - przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo Twojej roślinności. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Jeżeli planujesz postawić swoją nową donicę na otwartej przestrzeni, gdzie na co dzień będzie narażona na silne podmuchy, należy dodatkowo obciążyć ją. Najprostszym, a jednocześnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest umieszczenie na jej dnie np. ciężkich kamieni lub worka z piaskiem. Wybierz wówczas jeden z produktów dostępnych w opcji bez "wewnętrznej półki" - zyskasz więcej miejsca na dodatkowe obciążenie. Takie proste rozwiązanie sprawi, że Twoje donice nie zostaną przewrócone przez wiatr.
 

Prawidłowe czyszczenie i konserwacja

Tworzywo, z którego wykonujemy nasze produkty sprawia, że należy je czyścić wyłącznie przy użyciu wody i czystej ścierki - a zatem nic prostszego! Do mycia i konserwacji nie należy stosować żadnych środków chemicznych ani impregnatów. Jeśli planujesz pozostawić zimą donicę na zewnątrz musisz zadbać, by woda podczas mrozów nie zalegała we wnętrzu donicy. Podczas zamarzania woda zwiększa swoją objętość średnio o 10%, więc znajdując się w zamkniętej przestrzeni wywiera potężnych nacisk na ścianki, a podczas przemiany w lód kruszy nawet skały... Dodatkowym zabezpieczeniem donicy będzie wykonanie w dnie trzech otworów o średnicach 6-8 mm, dzięki którym nadmiar wody zostanie swobodnie odprowadzony na zewnątrz. Nie zalecamy sypania ziemi bezpośrednio na dno pojemnika, lecz na przykrytą najpierw włókniną warstwę drenażową wykonaną ze żwiru, drobnych kamieni lub keramzytu, ułożoną do wysokości ok. 1/3 donicy. To proste rozwiązanie sprawi, że otwory nie ulegną zapchaniu, a nadmiar wody zostanie odprowadzony. W przypadku donic z wewnętrzną półką zaleca się umieszczanie roślin w donicach produkcyjnych, w których również powinno się wykonać podobne otwory.
 

Dodatkowa ochrona roślinności

W przypadku poszczególnych gatunków roślin istnieje zagrożenie przemarzania bryły korzeniowej podczas intensywnych mrozów. W celu dodatkowej ochrony Twojej zieleni polecamy umieszczanie warstwy izolacyjnej w produkcie jeszcze na etapie sadzenia (wykonanej na przykład ze styropianu o grubości do 10 cm), którą należy ułożyć wewnątrz przy ściankach donicy. Zalecamy także przykrycie ziemi ozdobną warstwą kory, kamyków lub żwiru - to niezwykle prosty sposób zapobiegania wzrostowi chwastów i wysuszaniu ziemi.

Kwiaty od zawsze są ozdobą każdego domu. W naszym sklepie internetowym, oferujemy nowoczesne donice do kwiatów, które wykonane są z najlepszych materiałów. Nasz sklep z donicami oferuje darmową wysyłkę przy zakupach hurtowych. W swojej ofercie posiadamy szklane donicedonice led oraz donice podświetlane w różnych kolorach. Tylko w naszym sklepie znajdują się tanie doniczki oraz duże donice z możliwością odbioru w punkcie. Jeżeli chcesz kupić małe doniczki do kwiatów lub wielkie donice kwiatowe to dobrze trafiłeś. Jednym z naszych najbardziej popularnych produktów są dekoracyjne donice. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupów.